Треньор и двама играчи напуснаха волейболното Локо, няма пари за заплати

3815
2

Нова криза застигна волейболния ПСК Локомотив Пловдив. След като преди няколко месеца отборът едва бе сформиран и започна в последния момент участието си в мъжката Суперлига, сега финансовите проблеми се задълбочиха.

Редиците на "черно-белите" съвсем оредяха, след като треньорът Мирослав Живков и още двама волейболисти напуснаха.

Централният блокировач Петър Бъчваров пое в посока ЦСКА, а разпределителят Чоно Пенчев ще продължи кариерата си в чужбина. В момента бъдещето пред Локомотив е неясно, като не се знае как тимът ще продължи участието си в елита, информира bgvolleyball.com.

"Разделихме се по финансови причини. От клуба ми се обадиха, че нямат възможност да изпълняват поетите финансови условия към мен. Вече не съм треньор. Водихме подготовка с волейболистите до края на декември. От началото на новата година съставът не е водил тренировки. Пловдив е едно много добро място за професионална работа. Имах сериозни амбиции да поставим нещата на една професионална основа, но финансовите проблеми застанаха между желанието и реализацията на всичко това, което имах като амбиция“, сподели за bgvolleyball.com вече бившият наставник на ПСК Локомотив Пловдив Мирослав Живков.


Още по темата: Волейболен клуб Локомотив Пловдив
Всички новини по темата: (263)

Виж коментарите (2)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).