Не става и не става! Локо пак не успя на "Лаута"!

Коментари (40)
22:16 / 15.10.2021
8332
Локомотив (Пловдив) не успя да прекъсне неприятната си серия без шампионатна победа на "Лаута" през настоящия сезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите завършиха 0:0 срещу Арда (Кърджали) в мач от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра при непрестанен дъжд.

Така възпитаниците на треньора Александър Тунчев имат вече актив от 8 точки заедно с още 3 отбора и са на 10-о място във временното класиране.

Въпреки тежките атмосферни условия за игра локомотивци бяха по-активният отбор на терена. В 10-ата минута Венсан Марсел проби отляво в наказателното поле и пробва силен шут от малък ъгъл, но не успя да  не уцели вратата.

В последната минута на първата част Лукас Салинас центрира от фаул в пеналта, където Димитър Илиев бе с гръб към голлинията, но отклони топката с глава. Вратарят Иван Караджов обаче внимаваше и спаси.

Секунди след почивката отново Венсан Марсел се пребори чудесно за една топка, напредна и центрира в наказателното поле. Там Бирсент Карагарен си спря топката и шутира, но неточно в аут.

В 56-ата минута Димитър Илиев центрира в пеналта, където топката удари по рамото Пламен Крумов. Главният съдия Ивелин Занев отсъди дузпа, но след разглеждане на ситуацията с ВАР отмени решението си.

В 70-ата минута Арда беше много близо до откриване на резултата. След продължително меле Жуниньо отправи удар от 6-7 метра и след рикошет в тялото на Димитър Илиев топката срещна гредата.

Малко след това осветлението на два от четирите стълба на стадиона загасна и мачът бе прекъснат за 7-8 минути.

В добавеното време Венсан Марсел опита удар от дъгата с левия крак, но Иван Караджов спаси с блестяща намеса.

Лукас Рейдър, Кристиан Гомис, Олексий Биков (77- Шакил Сно), Милош Петрович, Петър Витанов, Лукас Салинас (73- Айвън Ангелов), Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Венсан Марсел, Димитър Илиев, Георги Минчев.