Спартак удари Житница, предстои гостуване на втория в класирането

11:20 / 10.10.2021
2253
Спартак (Пловдив) постигна осма поредна победа в първенството на "А" Регионална група, след като се наложи с 4:1 над ФК Житница. Двубоят се игра при непрестанен дъжд на стадион "Тодор Диев".

Само една промяна в стартовия състав направи треньорът Данаил Бачков спрямо предишния мач. Контузеният Тодор Тимонов бе заменен от Антон Маргаритов. Именно той откри резултата в 8-ата минута, когато Кирил Георгиев центрира от фаул, а Маргаритов засече топката в мрежата за 1:0.

В 26-ата минута при изсипана топка в наказателното поле на "гладиаторите" се получи неразбирателство между защитата и вратаря, която доведе до изравителен гол.

В 39-ата минута Спартак отново излезе напред в резултата, когато след бърза атака Кирил Георгиев преодоля двама защитници и с хубав удар вкара за 2:1.

Десет минути след почивката Георги Лазаров бе изведен в наказателното поле, където бе фаулиран. Главният съдия Рюстем Карагарен отсъди дузпа, която Любомир Цеков вкара за 3:1.

В 70-ата минута Георги Лазаров премина като на парад през трима защитници на съперника и с хубав диагонален удар оформи крайното 4:1.

Така след 8 изиграни мача Спартак е с пълен актив от 24 точки и голова разлика 41:2. В следващия кръг на 17 октомври от 16:00 часа Спартак гостува на втория в класирането ФК Секирово.

Спартак игра в състав: В. Димитров, А. Стойчев, К. Милев, К. Апостолов, С. Марудов (Ц. Вълчинов), Х. Доков, К. Георгиев (к), В. Стойчев (Д. Илиев), А. Маргаритов (Д. Хасан), Г. Лазаров, Л. Цеков (А. Стойчев).