Съперникът на Локо купи за 10 млн. евро играчи от Ливърпул, Дженоа и Шахтьор (Донецк)

5902
1

Съперникът на Локомотив (Пловдив) в третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите - Копенхаген, направи солидна селекция през лятото. 13-кратният шампион на Дания привлече трима футболисти за близо 10 млн. евро, а трансферният прозорец все още не е прикючил. 

"Лъвовете" броиха 3,5 млн. на Ливърпул, за да привлекат 22-годишния вратар Камил Грабара. Младежкият национал на Полша си тръгна от “Анфийлд" без нито един мач за първия отбор, след като през януари 2016-а подсили “червените" от Рух (Хожув). Сега той вече е титуляр в Копенхаген.

Тимът си осигури услугите и на изключително качествен централен защитник - Давид Хочолава пристигна от Шахтьор (Донецк) срещу 2,5 млн. евро. 28-годишният грузински национал изигра над 60 двубоя за украинците за 4 години и също ще бъде с ключова роля през този сезон за датския тим.

“Лъвовете" платиха и 3,5 млн. евро на Дженоа за 27-годишния халф Лукас Лерагер, който има над 50 мача в Серия “А" с екипа на тима от Генуа, а преди това е играл още за Бордо, Зюлте Варегем, Виборг и Олборг, съобщава gong.bg. Има и 10 двубоя за националния отбор на Дания, но не бе част от състава на Евро 2020. 

На “Паркен" това лято акостира още нидерландският десен защитник Кевин Дикс, дошъл от Фиорентина със свободен трансфер. 

Вчера пък датчаните продадоха на белгийския Антверп звездата си Виктор Фишер. 27-годишният халф напусна за неоповестена сума.


Още по темата: Локо в Лига на конференциите, сезон 2021/2022
Всички новини по темата: (728)

Виж коментарите (1)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).