Атанас Илиев с първи гол за България, изпуснахме да бием участник на Европейското

Коментари (2)
21:17 / 01.06.2021
4843
Националният отбор на България завърши 1:1 срещу участника на Евро 2020 Словакия в контролна среща, играна в Австрия. Нападателят на Ботев (Пд) Атанас Илиев (9) вкара попадението за нашите, а Ласло Бенеш (27) бе точен за словаците.

Избраниците на селекционера Ясен Петров изнесоха изключително силно първо полувреме, в което създадоха няколко чисти положения, като веднъж уцелиха и гредата чрез Кирил Десподов. Това стана в 6-ата минута след центриране на Васил Божиков, при което нападателят на Лудогорец засече топката с глава.

В 9-ата България вече водеше в резултата. Краев пусна дълъг, но неточен пас по дясното крило. Десподов обаче спринтира и отне топката от противников играч, след което навлезе в пеналта и подаде към непокрития Атанас Илиев. За него остана само да засече по земя от непосредствена близост за 1:0. Това бе първо попадение за Атанас Илиев с националния екип.

Словакия възстанови равенството в 27-ата минута. Турицов проспа едно на пръв поглед безобидно центриране, при което Ласло Бенеш овладя топката и с диагонален шут по земя я прати в мрежата зад Даниел Наумов за 1:1.

Пет минути преди края Бирсент Карагарен изскочи от дълбочина по десния фланг и шутира силно, но над напречната греда.

Следващата проверка на "лъвовете“ е на 5 юни срещу Русия в Москва.