Марица запазва за новия сезон една от най-стабилните си волейболистки
Националката и една от основните волейболистки на шампионките Александра Миланова ще остане в Марица (Пловдив) и през следващия сезон. Талантливата състезателка е в Марица от януари 2018 година и с жълто-синия екип е четири пъти шампион и три пъти носител на Купа България.
С маричанки Алекс участва и в Шампионската лига. Тя е една от основните фигури в тима, който допринася за историческия сезон 2019-2020, когато Жълто-сините записват три поредни победи в групите на най-силния европейски клубен турнир. Миланова преминава и през старшата на Марица, като там заедно със съотборничките си печели шампионска титла и второ място. Има спечелени индивидуални отличия за най-добър нападател и за най-добър изпълнител на начален удар.
Волейболистката започва своята кариера в Славия (София) с треньор легендата Таня Гогова. Участвала е във всички държавни селекции. През тази година е част от женския национален отбор за предстоящите мачове в Златната Европейска лига и Европейското първенство. С Лъвиците е осма на Европейското първенство за жени през 2019-а година и спечели Златната Европейска лига през 2018-а година.