Ботев падна с 0:3 във Варна, Какалов с два гола

19:27 / 30.08.2009
9529
Ботев Пловдив записа поредната си загуба с 0:3 от Черно Море при дебюта на анонимния италиански специалист Енрико Пичионе. Селекцията на Христолов от юноши и футболисти от аматьорските групи не успя да се противопостави по никакъв начин на варненския тим и логично инкасира 3 гола, а домакините изтърваха още куп чисти положения.

Все пак през първата половина на първото полувреме "канарчетата" се защитаваха добре и футболистите на Черно Море успяха само да отправят няколко опасни далечни удара. В 30-ата минута обаче глупава постъпка на Ерик Кабу реши мача. Той удари без топка защитника на Черно Море Танко Дяков и бе изгонен с червен картон. Само 3 минути по-късно резултатът вече бе открит - голмайстор стана бившето "канарче" Георги Какалов. До края на полувремето още на два пъти дългокосия нападател пробва да вкара, но ударите му минаваха покрай вратата. В продължението на първото полувреме на два пъти топката срещаше гредата зад Венци Велинов. Първо късмет нямаше Александър Александров - Кривия, а след това високия централен защитник Танко Дяков.

Второто полувреме варненци продължиха с опитите си да довършат "канарчетата". Окончателно това се случи в 59-ата минута, когато отново Какалов вкара по необичаен за него начин - с глава. Така при 2:0 и с човек повече, "моряците" намалиха оборотите и доиграха мача. В края на Манолов вкара още един гол, оформяйки крайното 3:0. "Канарчетата" се закотвиха на дъното на табицата, продължавайки без победа и със стряскащо негативна голова разлика.

Съставът на Ботев: Венци Велинов, Димитър Витанов, Васил Василев, Стоян Ангелов, Чудомир Григоров, Светослав Илиев(Христо Сталев), Диян Бекяров(Борис Благоев), Васил Кочев, Илиян Йорданов(Антон Вергилов), Ерик Кабу, Йордан Етов.