Национал на Локо игра пред 9300 зрители

09:06 / 26.03.2021
2863
Халфът на Локомотив Пловдив Парвиз Умарбаев игра 85 минути за националния отбор на Таджикистан при победата над Монголия с 3:0 в световна квалификация. Любопитното е, че двубоят се игра на стадиона в Душанбе пред 9 300 зрители въпреки световната пандемия от коронавирус.

Умарбаев бе с №7 на гърба и според местните медии се е представил на много високо ниво. Таджиките поведоха с ранен гол още в 3-ата минута, а другите две попадения паднаха през второто полувреме.

С успеха Таджикистан излезе на второ място във временното класиране на своята Група F с актив от 10 точки, но след 6 изиграни срещи. В следващия етап обаче продължава само първенецът и това на 99 процента ще е тимът на Япония, който в момента е с пълен актив - 4 победи от 4 мача.