Страхотен успех за Цвети Пиронкова в Маями

17:24 / 23.03.2021
3330
Цветана Пиронкова се класира за основната схема на големия турнир в Маями, който е от най-високата категория при жените WTA 1000 и е с награден фонд 3,26 милиона долара.

Спортист номер 1 на България за 2020 година победи с 6:0, 6:3 143-ата в световната ранглиста Олга Говорцова от Беларус за 65 минути игра. Това беше втора победа за пловдивчанката в турнира. Вчера тя се наложи със 7:6 (0), 7:6(4) над американката Кейти Макнали, която е №119 в световната ранглиста.

Цвети беше безапелационна в първия сет и го спечели, без да загуби гейм за 24 минути.

Във втората част Пиронкова първа допусна пробив за 1:2, но спечели следващите четири гейма и поведе с 5:2. При 5:3 Цвети завтори мача в своя полза със сервис гейм на 30.