Чекиста преобрази Спартак, още едно дерби в региона завърши 6:0

11:16 / 07.03.2021
2145
Спартак (Пловдив) най-после се завърна на победния път. Новият треньор Иван Петров - Чекиста явно преобрази тотално отбора и дебютира с разгромното 6:0 като гост на Сокол (Марково) в регионалното дерби от 20-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група.

Головата фиеста за "гладиаторите" започна в 12-ата минута, когато Карадайъ получи отличен пас и със силен удар по диагонала не остави шанс на вратаря Дафовски за 0:1.

В 40-ата Кирил Георгиев надбяга защитата на домакините и с хубав удар покрай вратаря удвои - 0:2.

В 55-ата минута младият нападател Георги Лазаров изскочи сам срещу вратаря и с мощен удар направи резултата класически. Само 5 минути по-късно Цецо Главчев бе най- съобразителен в наказателното поле на съперника и покачи на 0:4.

В 65-ата минута капитанът Кирил Георгиев навърза трима играчи на Сокол, с лекота се справи и с вратаря и от аутлинията завъртя топката във вратата за 0:5. Тоталният разгром стана факт в 88-ата минута, когато съдията Владимир Вълков отсъди дузпа за "гладиаторите", а вратарят Петър Начев бе безпогрешен за 0:6.

В следващия кръг, на 13 март, на стадион "Тодор Диев" Спартак приема лидера в класирането Черноморец.

Съставът на Спартак: Петър Начев, Мариян Кусев (Филип Алексиев), Христос Доков, Георги Йотовски, Йордан Минев, Кирил Георгиев- к (Мартин Симеонов), Цецо Главчев, Цветан Вълчинов, Кръстьо Милев, Георги Лазаров, Ерай Карадайъ (Любо Цеков).