Академик с нова драматична победа в Пловдив

21:58 / 28.01.2021
1944
Академик Пловдив грабна нова драматична победа над Берое. Пловдивският баскетболен тим си осигури победата в група Е след първата фаза на Балканската лига, след като в българското дерби надигра тима от Стара Загора с 89:88 /29:22, 19:28, 18:23, 23:15/ в зала "Сила" в Пловдив.

Академик спечели с 1 точка и в първия мач от турнира между двата тима в Стара Загора. Също така победи този съперник отново с точка като гост в НБЛ и грабна убедителен успех във вътрешния шампионат в Пловдив. Така Академик има 4 победи от 4 мача срещу Берое през този сезон.

Баскетболистите на Академик започнаха силно и взеха аванс от 7 точки след първата четвърт. Преднината им нарасна на 12 в средата на втората, но тогава две поредни тройки на Симеон Илиев дадоха началото на обрат за Берое, който се оттегли с 2 точки напред на почивката.

Третата част бе бърза и равностойна, а тройка на Брейди Роуз в последните секунди увеличи аванса на гостите със 7 точки преди заключителните 10 минути. Те се превърнаха в постоянна гонитба в резултата. 1.30 минути преди края Академик се доближи само на точка, благодарение на силните изяви на Карсън и Вуцица. Берое пропусна последната си атака, последва пробив на Бачев и добавка на Вуцица със сирената, с която пловдивчани грабнаха драматичната, но заслужена победа.

Йере Вуцица бе най-резултатен за успеха на пловдивчани с 18 точки, Обрад Томич завърши със 17, а Джахи Карсън записа дабъл-дабъл от 11 точки и 11 асистенции.

За Берое се отличиха Дерек Джийн с 15, Калеб Бишъп, Симеон Илиев и Джеймс Гавин с по 14 точки.