Невероятно! Академик губеше с 20 точки в Скопие, но стори немислимото

11:01 / 18.12.2020
2197
Академик Пловдив грабна шеста победа от 6 мача в Балканската лига. Пловдивският баскетболен тим направи невроиятен обрат при гостуванто си на ТФТ Скопие и го победи със 104:102 /21:35, 19:25, 27:17, 26:16, 11:9/.

Тимът на старши треньора Йордан Янков губеше с 20 точки на почивката, но намери сили да изравни и да вкара мача в продължение. Академик можеше да спечели и още в редовното време, но тройка на Харис от домакините със сирената вкара мача в допълнителните 5 минути, в които по-голямата класа на пловдивчани си каза тежката дума.

Двубоят започна равностойно, но в края на първата четвърт домакините се възползваха от грешки на съперника и с точна далечна стрелба натрупаха аванс от 14 точки, който бе увеличен още повечена почивката. Към края на третата четвърт гостите започнаха бързо да топят пасива си и той падна на 10 точки преди последната четвърт.

В заключителните минути две тройки на Томич и Николов доведоха до изравняване и Академик дори поведе след точен наказателен удар на Гуджино и кош на Сотиров, но тройката на Харис в последната секунда вкара мача в продължение. В него нещата вървяха кош за кош до последната минута, когато домакините се откъснаха с 3 точки. Тройка на Гуджино обаче възстанови равенството, а два точни наказателни удара на Мартин Сотиров секунди преди сирената донесоха заслужената победа на пловдивчани.

Българският тим записа двойно по-малко тройки от съперника - 8 срещу 16, но имаше тотално надмощие в борбите - 55:35. Обрад Томич бе най-полезен за победителите с 27 точки, Антъни Гуджино добави 22, Николай Николов записа 21 точки, от които половината тройки за своя отбор. И тримата бяха на прага на дабъл-дабъл, като взеха по 9 борби.

За домакините Лахлан Андерсън вкара 37 точки, Тайрън Харис добави 29, като двамата си поделиха 14 от 16-те тройки за тима си.

Това бе четвърти мач на Академик в рамките на 7 дни и втора победа срещу този съперник след успеха в Пловдив миналия четвъртък. До края на седмицата за тимът на Йордан Янков предстоящ още две срещи - гостуване на Куманово днес от 18 часа българско време в Балканската лига и домакинство на Спартак Плевен в неделя от 19 часа в НБЛ.