Няма кой да спре Академик в Балканската лига, 3 от 3 за пловдивчани

09:51 / 14.11.2020
2068
Академик Пловдив грабна трета победа от 3 мача в Балканската баскетболна лига. Пловдивският тим спечели и втория си мач в Черна Гора, след като надделя над местния Ибар със 74:64 /15:23, 19:18, 19:14, 21:9/.

Както и в двубоя срещу Теодо преди три дни, тимът на Йордан Янков изигра силна втора част, в която обърна развоя след 7 точки пасив на почивката. Домакините започнаха силно и взеха убедителен аванс от 8 точки след първата четвърт, а във втората Академик успя да стопи само 1 точка на полувремето.

В първите минути след антракта авансът на Ибар дори стана двуцифрен, но пловдивчани заиграха по-организирано в защита, оправиха мерника и още в края на третата четвърт заличиха изоставането си. В последната четвърт те надиграха категорично своя съперник, а преднината им придоби двуцифрено изражение.

Йере Вуцица бе най-полезен за победителите с 23 точки и 9 борби, Николай Титков добави 18, като отбеляза 4 от 7-те тройка за своя отбор. Васил Бачев и Томислав Минков записаха по 9 точки.

Елвис Цекич се отличи за домакините с 19 точки, Неманя Симович добави 14, Армин Калич - 12.

Академик бе без трима основни състезатели - Адриян Секулов, Тони Гуджино и Робърт Георгиев, които не пътуваа до Черна гора заради неразположение.