Жалко! Локо загуби от Левски, ще играе във втората осмица на Суперлигата

Коментари (1)
21:07 / 10.11.2020
1917
Отборът на ПСК Локомотив загуби третия решителен плейоф срещу ВК Левски София за влизане в първата осмица на волейболната Суперлига. Възпитаниците на Владимир Орлов демонстрираха борбена игра, но отстъпиха на “сините" с 1:3 гейма (26:24, 15:25, 23:25, 21:25).

Така “черно-белите" ще играят във втората осмица на Суперлигата.

Двубоят се игра в зала "Сила" и бе изгледан от цялото ръководство на футболния клуб, начело със собственика Христо Крушарски и спортния директор Георги Иванов - Гонзо.

Първият гейм в срещата бе за Локомотив. “Черно-белите" поведоха с 23:20, “сините" потърсиха изравняване, но пловдивчани надделяха след 26:24. Във втората част гостите показаха по-концентрирана игра и изравниха за 1:1 след 15:25 точки.

Третият гейм бе също за гостите – 23:25. В него обаче на няколко пъти двамата рефери се намесваха с доста спорни отсъждания, голяма част от които бяха в полза на гостите. Трябва да се отбележи и факта, че в залата нямаше система за видеонаблюдение на спорните ситуации. Четвъртият гейм също бе равностоен до заключителната си част, когато "сините" показаха по-стабилна психика и правеха по-малко непредизвикани грешки, за разлика от Локомотив.