Ботев спечели трета победа в Коматево и изскочи на 9-о място в класирането

Коментари (5)
19:05 / 26.10.2020
6391
Ботев (Пловдив) постигна трета победа от началото на сезона, след като надигра Ботев (Враца) с 2:0, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят от 10-ия шампионатен кръг се състоя на базата в Коматево при доста слаб зрителски интерес.

Атанас Илиев (56) и именикът Димитър Тонев (66) се разписаха за "канарите". Така те имат вече актив от 12 точки и изскочиха на 9-о място във временното класиране.

Жълто-черните бяха по-активният отбор от началото на мача, но въпреки това чистите голови положения през първата част почти липсваха.

Резултатът бе открит в 56-ата минута с известна доза късмет за домакините. Славчо Шоколаров напредна по дясното крило и центрира към наказателното поле. Там вратарят на врачани Красимир Костов изби с ръце, но топката рикошира в тялото на Атанас Илиев и влезе в мрежата за 1:0.

Десет минути по-късно Ботев (Пд) реши мача с втори гол. Мишел Еспиноса се пребори за една топка и изведе Димитър Тонев. Именикът си я поведе и отправи страхотен шут с левия крак, при който направи противниковия вратар безпомощен - 2:0.