Жалко! Цвети Пиронкова се бори здраво, но приключи на "Ролан Гарос"

Коментари (1)
21:15 / 02.10.2020
6376
Цветана Пиронкова приключи участието си в турнира от Големия щлем - "Ролан Гарос". Най-добрата българска тенисистка отстъпи на 114-ата в световната ранглиста Барбора Крейчикова от Чехия със 7:5, 4:6, 3:6 в мач от третия кръг.

Двубоят на Корт №7 в комплекса в Париж продължи два часа и 40 минути, като това бе първи мач между двете тенисистки.

В първия сет двете си размениха по един пробив и резултатът вървеше точка за точка до 12-ия гейм. Тогава при 6:5 в своя полза Цвети Пиронкова пропусна два сетбола, но при третия успя да пробие подаването на чехкинята и да затвори частта след 62 минути игра - 7:5. Пловдивчанката играеше стабилно, като единственият й проблем бе твърде ниския процент вкаран първи сервис.

Във втория сет Крейчикова осъществи ранен пробив и поведе с 3:1. Това обаче се оказа решаващо, защото до края чехкинята удържа аванса си и изравни резултата при 6:4 за 55 минути на корта.

Стартът на решителната трета част се отложи за около четвърт час, тъй като отново заваля. След прекъсването Пиронкова допусна пробив още при първото си сервиране и вече беше трудно да догони ставащата все по-уверена в отиграванията си чехкиня.