В асеновградските забавачници нямало пари за тоалетна хартия

2075
6

Директорки на детски градини от Асеновград поставили ултиматум на родителите, че оттук нататък лелките нямало да бършат дупетата на децата им. Причината била, че в забавачниците не стигали парите за тоалетна хартия. В същото време от новото ръководство на община Асеновград категорично забранили даренията от родители във всякакви форми и размери. Забраната засягала дори дребни подаръчета, като мокри кърпички, сапуни и тоалетна хартия. За това съобщи майка на дете, което посещава една от детските градини в Асеновград.
Според нея всички необходими консумативи трябвало да се покриват от събираните такси от родителите и от средствата, които общината отпуска за издръжката на забавачниците.
"Детските градини са на делегирани бюджети. Въпреки това община Асеновград ги снабдява с основни консумативи. Ще проверя информацията на майките", заяви кметът на Асеновград Емил Караиванов. Той уточни, че преди около 20 дни е имал среща с инициативен комитет от майки, които са поискали да бъде забранено на директорките да изнудват родители с дарения. "Явно реакцията на директорките е вследствие на тази наша първа среща", каза Караиванов.



Източник: в. "Монитор"
Виж коментарите (6)
Още новини от Регионални новини:
Пълна трансформация в известно пловдивско село: Обновяват изцяло ...
Радикална промяна в класните стаи: Асеновград обнови образователн...
Най-новият път за 2.17 млн. евро в Пловдивско слага край на капан...
Стряма променя коритото си и настъпва към селата в община Калояно...
Токови удари по 5-6 пъти подред създават хаос в Раковски
Закриват държавното дружество "Иганово", създадено за проекта с "...


Виж още: