Ученици от Карлово представиха свои произведения, посветени на Апостола
Литературна вечер под мотото "Мяра за живот", организирана от СОУ "Васил Левски" се проведе снощи в зала "Васил Караиванов" на община Карлово. На нея ученици представиха свои произведения посветени на Васил Левски, с които са участвали в предварително обявен конкурс на училището.
Най-добрите творби, от различни литературни жанрове, бяха наградени от директора на СОУ "Васил Левски" Мариана Манчева.
"Тази вечер всички бяхме завладени от магията на словото. Благодаря на нашите ученици за вълнението, което предизвикаха с техните творби", се обърна към талантливите деца директорката.
Като подарък младите творци получиха грамота и книгата "Уроците на Апостола". Специален гост на вечерта бе Стоянка Боянова - поетеса, писател и възпитаник на карловската гимназия, от където тръгва и нейния път към голямата литература.
Тя има над сто публикации, десет тома с поезия, проза, разкази. Нейни творби има в университетските библиотеки в Канада, САЩ, Лондон.
Стоянка Боянова сподели с учениците спомени от живота си, от срещите си с Вера Вазова - племенница на Иван Вазов.
"Докато слушах Вашите произведения, аз установих, че духът на Левски е жив, което се дължи на Вас и Вашите учители", сподели писателката пред учениците и им пожела нови творчески успехи.