Санитар, осъден за блудство с пациентка, продължава да работи в пазарджишка болница

3131
1

36-годишен санитар, осъден за блудство с пациентка, продължава да работи в пазарджишката болница.

Сексуалното посегателство е извършено в болничен асансьор в момент, когато пациентката била под въздействието на упойка.

Преди 6 години 60-годишната Мария постъпва по спешност в пазарджишката болница. Оперирана е успешно.

"Санитарят просто трябва да избута една количка от втория етаж до асансьора. С асансьора се качва на шестия етаж, за не повече от 5 минути, максимум за 5 минути" разказва адвокат Атанас Павлов.

Разказът на жената за случилото се в асансьора е шокиращ. Тя поиска да скрием самоличността й. Ще я наречем Мария.

"Асансьорът започна непрекъснато да се движи нагоре-надолу, а санитарят започна да се разкопчава. След като ме изкара и ме вкара в стаята, дъщеря ми беше при мен и той започна да й говори, че аз под действието на упойката мога да говоря глупости, но тя да не вярва, защото това е под действието на упойката", разказва пациентката.

След 3 годишни съдебни битки санитарят Любомир Билюкбашиев е осъден на 2 години условно. И до днес обаче в болницата не вярват, че е виновен.

"Аз, без да съм адвокат на Любо, мога да кажа, че подлагам на съмнение нейните приказки", заяви д-р Пенко Кацарски, изпълнителен директор на МБАЛ - Пазарджик.

Преди няколко месеца Мария отново попада в пазарджишката болница. И там отново среща Любомир.

"Беше страшно неприятна среща. При старшата сестра видях същия санитар. Старшата сестра ми каза: "Внимавайте, защото тука не можете да си позволявате това, което сте си позволили в съда!"



Източник: bTV
Виж коментарите (1)
Още новини от Регионални новини:
Пълна трансформация в известно пловдивско село: Обновяват изцяло ...
Радикална промяна в класните стаи: Асеновград обнови образователн...
Най-новият път за 2.17 млн. евро в Пловдивско слага край на капан...
Стряма променя коритото си и настъпва към селата в община Калояно...
Токови удари по 5-6 пъти подред създават хаос в Раковски
Закриват държавното дружество "Иганово", създадено за проекта с "...


Виж още: