Само за месец двойно са се увеличили болните от чревни инфекции

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
09:38 / 05.09.2007
1306
Близо два пъти в рамките на един месец са се увеличили случаите на заболели от различни чревни инфекции в Пазарджик и региона. По данни на РИОКОЗ през юли техният брой е бил 21, докато през август заболелите са 49.


Най-драстично е нарастването на броя регистрирани вирусни хепатити. От един случай през юли, през август заболелите вече са били 19, като най-много - 13, са били болните от Пещера. Двама от заболелите са от Пазарджик, по един случай има регистриран във Велинград и селата Огняново, Мокрище и Ковачево. Регистрираните случаи на ентероколитите са също два пъти повече от месец юли.

През август диагнозата е потвърдена при 23-ма пациенти, докато предишният месец случаите са били 12. Най-много случаи на ентероколити са регистрирани в Пазарджик - 12. Останалите болни са от селата Ковачево - 3, Априлци, Гелеменово, Мало Конаре, Звъничево, Лесичово, Ивайло, Ветрен и Синитево, където е имало по един заболял от ентероколит. Информацията е на радио "Фокус" - Пазарджик.


Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Три години се търси купувач на перлата на пловдивското село Брест...
"Вкусно" събитие се открива днес недалеч от Пловдив
Кметът на Карлово: Тези, които карат тротинетките с повече от 15 ...
"Всичко е лом": Стопанин от Пловдивско съкрушен след мощната град...
Пловдивско село побеля след голяма градушка
Предупредиха жителите на село до летище "Пловдив": Чуват се гърме...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).