Правителството отпусна средства за пострадалите от проливните дъждове области

723

Правителствената Комисия за защита на населението при бедствия, аварии и катастрофи отпусна допълнителни средства за пострадалите от проливните дъждове през последната седмица области Благоевград, Кърджали и Смолян, съобщиха от правителствения пресцентър.
За община Благоевград се отпускат 10 000 лв. за възстановяването на пътен участък Благоевград - Дивляно. Област Кърджали ще бъде подпомогната с 81 847 лв.. Те ще бъдат разпределени между общините Ардино, Джебел, Кирково и Момчилград. Област Смолян ще получи извънредно 190 677 лв , разпределени между общините Девин, Рудозем и Смолян.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Възрастен мъж е бил пребит от двама младежи в село край Пловдив
Жестока челна катастрофа в Стамболийски
Инцидент: Сериозно задръстване след катастрофа до Пловдив
В Раковски откриха статуя на папа Франциск
Нова пътна връзка в Асеновград улеснява трафика към Пловдив
Мъж изгоря в къщата си в Брестовица


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).