Пазарджик остана без кино

6176
1

Фирмата, която стопанисваше доскоро единствения функциониращ киносалон в Пазарджик, вероятно ще смени предмета на дейността си. По този начин 80-хилядният град за първи път в историята си остава без нито един действащ киносалон.

Държавната сграда, в която се помещаваха двата прожекционни салона на кино "Лъки синема", е затворена от началото на годината. Според табела на входа, наемател на залите е фирма САК ЕООД с пазарджишка регистрация. Никой обаче не отговаря на посочените за връзка с нея телефони. Засега не е ясно нито кога изтича договорът за наем с въпросната фирма, нито с регламента, при който е подписан договорът, нито каква дейност оттук нататък ще се развиват в двете прожекционни зали наемателите от САК ЕООД.

До 1989 година Пазарджик разполагаше с три кина - кино "Устрем" за детски филми, където в момента се помещава дискотека, кино "Отечествен фронт" - превърнато в бингозала, и кино "Млада гвардия", чиято сграда сега е частна собственост. И двете зали не функционират от близо три години.



Източник: Р. "Фокус" - Пазарджик
Виж коментарите (1)
Още новини от Регионални новини:
Пожар близо до рафинерията на "Инса Ойл" край Пловдив
Кметът на Стамболийски категоричен: Предсрочни избори няма да има...
Община Брезово спечели проект за близо 295 хил. евро в подкрепа н...
Спешно ограничение на движението по пътя Пловдив - Карлово
КЗК даде зелена светлина на "Винпром Пещера" да купи завода на "М...
Директната автобусна линия между Войводиново и Пловдив временно с...


Виж още: