Делото за собствеността на трасето със сергии под Бачковския манастир и по пътя към местността "Клувията" е отложено за 24 април. Това съобщи архимандрит Симон, игумен на Бачковската обител. По думите му заседанието на съда е отложено, за да може да бъде изцяло готова техническата експертиза.
"Заданието на съда е техническата експертиза да установи дали това е път, какъв път е, да се уточни изобщо формулировката за път. От Община Асеновград е посочено, че това трасе е от път ІІ-86. Това е главният път Смолян - Пловдив.
Това не е така. По тази причина съдът иска да установи истината. Съответно експертизата се бави, защото в момента вещите лица от съда са изпратили писмо до Областна администрация - Пловдив, за да се отговори път ІІ-86 кое трасе е. Трябва да отговори и да се установи, че път ІІ-86 няма нищо общо с този подход към манастира", обясни архимандрит Симон.
Той посочи, че вчера е трябвало да се състои второто заседание по делото.
"Най-вероятно ще има поне още две заседания. На следващото заседание на 24 април ще приемат техническата експертиза и ще изслушат вещите лица. И съответно, ако се наложи събиране на допълнителни материали, най-вероятно ще има още едно заседание.
Ако съдът счете, че са събрани всички доказателства по делото, ще трябва да го обяви за решаване. Надявам се да е в наша полза", коментира игуменът на Бачковската обител.
По думите му по делото са били приложени и сателитни снимки, на които се вижда какво е реалното състояние на пътищата.
"Там ясно е показано какво е път ІІ-86 и кой е спорният терен", добави игуменът.
Източник: радио "Фокус"






