Община Смолян организира честване на 2 юни – Ден на Ботев и на загиналите за свободата на България

1139

Община Смолян организира честване на 2 юни - Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. От 9.00 часа ще се извърши поклонение и ще се поднесат венци и цветя пред паметника на полк. Владимир Серафимов - в центъра на града, а в 9.30 часа - пред паметника на загиналите във войните.

В 10.00 часа ще започне поклонението на връх Средногорец. В същия час поклонение и поднасяне на венци и цветя ще се извърши пред паметника на Христо Ботев в двора на ПГТТ "Хр. Ботев" - Смолян.

В 10.30 часа венци и цветя ще бъдат поднесени пред паметника на борците за свобода и независимост на пл. "Възраждане" - кв. "Устово".

В 11.30 ще бъде тържественото честване на Деня на Ботев и на загиналите за България пред паметника на поета на пл. "Свобода" в старата част на Смолян. Информацията е на радио "Фокус".

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Фестивалът на ягодата в Кричим започна
Край Пловдив ще се проведе XX юбилейно издание на Фестивала на бе...
Българка от Пловдивско пренаписа историята във Великобритания
Закусвалня горя в Асеновград
Емил Кабаиванов: Увеличаваме цените на извънредния труд и нощните...
Факелно шествие за първи път в Асеновград


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).