Няма кандидати за джипита в отдалечените населени места в Смолянско

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
15:20 / 11.03.2008
1362
Засега няма нито един общопрактикуващ лекар от областта, който да е проявил интерес за работа в по-малко населено място, коментира д-р Венелин Ковачев, директор на дирекция "Здравни дейности" към Регионален център по здравеопазване - Смолян. Той каза, че никой от лекарите до момента не се е поинтересувал за свободни места, въпреки решението на НЗОК за получаване на допълнителни средства за тези от тях, които ще поемат работата на здравни заведения в труднодостъпни и отдалечени селища. Според д-р Ковачев това се дължи единствено на липсата на желание за работа у джипитата, а не толкова до самото заплащане.

Допълнителните средства пък, според д-р Даниела Топова, пресаташе на РЗОК - Смолян, са се дължали и заплащали и преди това решение на Националната каса и всъщност не там е проблемът, още повече, че на местно ниво са готови да бъдат поети и разходите на лекарите за електроенергия, вода и наем. Тя също потвърди, че до този момент няма кандидати, които да са изявили желание да работят в такива отдалечени и труднодостъпни населени места.

Източник: Р. "Фокус" - Смолян

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Заради множество задължения продават пицария в Пловдивско
Издирват се две момчета
Отмениха празничното шествие в Хисаря
Земеделски стопани от Пловдивско съкрушени: Такова досега не е би...
73-годишна жена с деменция е изчезнала в село Марково
Гласът на хората бе чут: Общинският съвет отхвърли предложението ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).