Над 6000 са ловците в Пазарджишка област

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
10:59 / 18.08.2007
1277
Днес официално ще бъде открит ловният сезон за пернати. Поради жегите и сушата откриването му се забави с една седмица. По повод откриването на сезона репортер на радио "Фокус" - Пазарджик потърси за коментар председателят на ЛРД ,,Сокол 1893" - Пазарджик Иван Филипов. По думите му в Пазарджишка област има пет регионални ловни дружества. "В Батак има регистрирани около 1200 ловци, в община Септември - около 1000, в Панагюрище също има около 1000 и в Пазарджик ние сме приблизително 2000 човека. Общо за цялата област има над 6000 ловци", информира Филипов.

През тази година се проведе курс за млади ловци в Пазарджик, за който имаше голям брой желаещи, които положиха изпит за ловец. "Приехме около 110 нови ловци, разпределени по дружинките в цялата област. Около 100 след този курс са свободните места в цялата област и може би следващата година също ще има провеждаме изпити", обяви Филипов.

Той допълни още, че днес всеки ловец започва деня си рано със излет за пъдпъдъци и по обяд вече започват празненствата и банкетите по всички дружинки.


Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Затварят пътя Михалково-Кричим
Инцидент край Пловдив
Затварят пътя Девин – Михалково – Кричим
Пропадна пътят в близко до Пловдив село! Местните: Лъщят комисион...
Инцидент на пътя Пловдив-Карлово, огнеборци извадиха шофьор от об...
11 абитуриенти от Община "Марица" получиха финансова помощ в наве...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).