Млада жена, оцеляла по чудо в тежка катастрофа, почина от менингит
Пациентка със съмнения за менингит почина в смолянската болница. За случая потвърдиха и от лечебното заведение. 26-годишната Румяна М. е била приета в кома в интензивното отделение в МБАЛ-Смолян.
Починала е шест часа по-късно, а диагнозата в спешния център е свръх остър сепсис и менингит.
Взети са проби и всички видове изследвания, резултатите от които ще докажат каква е точната диагноза, заявиха от ръководството на болницата, съобщи bTV.
Младата жена била транспортирана в МБАЛ- Смолян от Центъра за психично здраве в града, където е била на лечение. В интензивното отделение в смолянската болница Румяна развила полиорганна недостатъчност, която не било възможно да се овладее.
"Най-вероятно става дума за инфекция, но не можем да бъдем категорични, без да има резултати от изследванията", заяви директорът на болницата д-р Марин Даракчиев.
Това е втори случай на кома за момичето, което оцелява преди шест години при тежка катастрофа и след седмици в безсъзнание.