Ловджии от Смолянско не убиха и един вълк на извънреден лов

3023

100 ловджии от Смолянско не можаха да убият нито един вълк по време на организираната от РУГ - Смолян специализирана хайка, която целеше да намали броя на увеличената популация от вълци в региона, съобщиха от РУГ. Хайката се е провела на 26 и 27 януари т.г. по инициатива на лицата, стопанисващи дивеча на територията на Държавните лесничейства:"Смилян", "Широка лъка" и "Борино" в предоставените ловностопански райони на Ловни дружини:"Арда", "Могилица", "Турян", "Широка лъка", "Стойките", "Върбово", "Борино" и "Буйново".

По време на хайките, авджийте не са гръмнали нито един вълк, но за сметка на това са повалени 10 лисици и 6 скитащи кучета. Извънредния лов се е извършил в присъствието и с участието на служители по горите. От всички населени места в региона има информация за много вълци. Освен, че те представляват опасност за домашните животни и населението, вълците унищожават и останалия дивеч. Според запознати, повечето вълци са дошли от Гърция.



Източник: Р. "Фокус" - Смолян
Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Фестивалът на ягодата в Кричим започна
Край Пловдив ще се проведе XX юбилейно издание на Фестивала на бе...
Българка от Пловдивско пренаписа историята във Великобритания
Закусвалня горя в Асеновград
Емил Кабаиванов: Увеличаваме цените на извънредния труд и нощните...
Факелно шествие за първи път в Асеновград


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).