Карлово чества 136 години от освобождението на града от турско робство

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
14:16 / 08.01.2014
2092
На 8 януари, Деня на освобождението на Стремската долина от турско робство, кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов, председателят на Общински съвет Карлово Стойо Карагенски, бригаден генерал Димитър Шивиков, ръководството на Община Карлово, ученици от СОУ "Христо Проданов", СОУ "Васил Левски", военно-патриотични организации, както и признателни граждани поднесоха цветя пред паметника на генерал Павел Карцов - предводител на руския отряд, който преминава в най-лютата зима Стара планина през Троянския проход. Военният историк д-р Петър Ненков припомни влизането на освободителите в Карлово и първите дни на свободата. 

След това шествието, предвождано от военния духов оркестър се отправи към Пулевата къща. В нея е бил отседнал щабът на генерал Карцов през януари 1878 година. Мария Деянова директор на Исторически музей Карлово, изнесе исторически данни за събитието. Пред паметната плоча бяха поднесени цветя в знак на признателност.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Затварят пътя между две пловдивски села
Дивашки екшън в ресторант, един е в болница в Пловдив
Възстановиха 13 500 лева на пострадал болен мъж
МВР Пловдив за ПТП-то на пътя за Девин: Мотористът не е виновен
Тежка катастофа край Пловдив, движението е затруднено
РИОСВ – Пловдив почисти екопътеки в резерват "Червената стена"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).