GSM оператор "ужили" клиент със 170 лв. на минута

3048
2

Жена от Пещера преживяла изключителен стрес при вида на сметка от мобилния оператор.

Иванка, която по принцип плащала по 20 лева за GSM, се принуди да води двугодишна съдебна битка с оператора, който и начислил вселенската такса за разговор от една минута. Въпреки, че била коректен платец останала изумена в края на 2010-та, когато видяла, че дължи сериозна за доходите си сметка. Тя провела обичайното си количество разговори, за които плащала сумата от двадесет лева.

На 14 октомври обаче получава фактура за 750 лева и естествено поискала разпечатка на разговорите. Според съдържанието на документа се оказало, че на 23 септември след полунощ е провела 36-секунден разговор, който ще й струва 48 лева. В три часа се "разбъбрила" в продължение на 26 секунди, за което дължи още 120 лева. Така за разговори, продължили минута и две секунди дължала общо почти 170 лева. Вместо да се реши казуса с разговор със служители на оператора, извинение и корекция, нещата стигнали до съд. Вчера драмата най-после приключила. Районният съд в Пещера установил, че Иванка не дължи въпросната сума.

Жената едва ли е получила писмено извинение и компенсация за хвърлените средства за адвокат, дела и т.н. Със сигурност обаче е преустановила абонамента си към оператора, който не е споменат в информацията.



Източник: Кросс
Виж коментарите (2)
Още новини от Регионални новини:
Жестока челна катастрофа в Стамболийски
Инцидент: Сериозно задръстване след катастрофа до Пловдив
В Раковски откриха статуя на папа Франциск
Нова пътна връзка в Асеновград улеснява трафика към Пловдив
Мъж изгоря в къщата си в Брестовица
Васко Кръпката кани на 15 км от Пловдив: Хубаво нещо предстои на ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).