Девин с болница още тази есен, обеща министър Андреева

2043
1

Най-късно до края на тази есен в Девин ще има болница - обеща министърът на здравеопазването д-р Таня Андреева при днешното си посещение в родопския град.

Повече от два милиона лева ще даде държавата за възстановяване дейността на лечебното заведение, но все още няма яснота какъв ще бъде капацитета на обслужването - колко отделения ще се разкрият, добави здравният министър след среща с кмета на Девин Цветалин Пенков, народните представители Дора Янкова и Мустафа Карадайъ и областният управител Димитър Кръстанов.

Основният вариант е болницата да бъде 100% общинска, а не дъщерно дружество на МБАЛ Смолян. По думите на министър Андреева първата задача е да се осигури неотложната нужда от това, стабилизирането на болните да става в Девин, а след това ще се пристъпи към разкриването на още дейности.


Министърът на здравеопазването д-р Таня Андреева посещава Девин по покана на народния представител от Коалиция за България Дора Янкова и на кмета на общината Цветалин Пенков.

Визитата се реализира в изпълнение на приоритетите на правителството за подкрепа на държавните и общински лечебни заведения в малки и труднодостъпни райони на страната, обясняват от пресцентъра на здравното министерство.



Източник: радио "Пловдив"
Виж коментарите (1)
Още новини от Регионални новини:
Пълна трансформация в известно пловдивско село: Обновяват изцяло ...
Радикална промяна в класните стаи: Асеновград обнови образователн...
Най-новият път за 2.17 млн. евро в Пловдивско слага край на капан...
Стряма променя коритото си и настъпва към селата в община Калояно...
Токови удари по 5-6 пъти подред създават хаос в Раковски
Закриват държавното дружество "Иганово", създадено за проекта с "...


Виж още: