БСП в Кърджали се обяви против строежа на джамия на терен, който е предназначен за озоленяване, в един от най-големите градски квартали “Възрожденци”. Мотивът на социалистите е, че решението противоречи на закона. Искането на местното мюсюлманско настоятелство е храмът да бъде построен на общински терен край река Арда.
Разгорещени спорове предизвика първото обществено обсъждане “за” или “против” нова джамия. Проблемът е, че мястото е определено за зелена зона и според жители на “Възрожденци” тя е единствената в региона. Болшинството на присъстващите на обсъждането бяха мюсюлмани и те категорично застъпиха идеята за необходимостта от нова джамия.
Строежът може да започне само при положително становище от обсъждането и при съгласието на 2/3 от общинските съветници. БСП в Кърджали ще оспори решението на местния съвет за отдаване на терена за безвъзмездно ползване, защото смята, че то ще бъде незаконосъобразно.
Социалистите са запитали Министерството на регионалното развитие и благоустройството може ли площ за озеленяване да се отдава за строеж на обекти, които не са от техническата инфраструктура. Писменият отговор бе “категорично не”.
Виж още:
Роден е на днешния ден преди 61 години в Русе
00:00 / 19.05.2026
Честито на Петър Дочев
08:52 / 18.05.2026
Дъщерите на Надежда Нейнски - богати, красиви и успешни
20:21 / 18.05.2026
В центъра на Пловдив вече има нов напълно безплатен паркинг
15:19 / 19.05.2026
Днес става на 42, но изглежда на 32
14:18 / 19.05.2026
Кой подаде заявка за регистрация на марка Bangaranga?
16:01 / 18.05.2026








Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!