393 кандидат-гимназисти в Смопянско ще се борят за 338 места

935

Днес седмокласниците, кандидатстващи за прием в езиковите и профилираните гимназии след седми клас, ще решават тест на изпита по математика, който ще включва 50 въпроса с избираем отговор или с кратък свободен отговор, съобщи за радио "Фокус" - Смолян началникът на РИО Тодор Петканов. Изпитът ще започне в 9.00 часа и ще продължи три астрономически часа. Всеки верен отговор от теста ще се оценява с 1, с 2 или с 3 точки, като максималният брой точки е 100.

На самия изпит учениците ще получат тестова книжка с три варианта на тест, разграничени цветово, и лист за отговори на теста, като отговорите ще се записват направо върху него. В тестовата книжка има и указания за попълване на листа за отговори. Изпитният вариант на теста, който ще решават кандидатите, ще бъде изтеглен минути преди 9.00 часа от журналист в сградата нa МОН, определен чрез жребий. 393 кандидат-гимназисти в Смопянско ще се борят за 338 места. Конкурсите ще се провеждат във Второ основно училище "Проф. Асен Златаров" в Райково.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Фестивалът на ягодата в Кричим започна
Край Пловдив ще се проведе XX юбилейно издание на Фестивала на бе...
Българка от Пловдивско пренаписа историята във Великобритания
Закусвалня горя в Асеновград
Емил Кабаиванов: Увеличаваме цените на извънредния труд и нощните...
Факелно шествие за първи път в Асеновград


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).