Заведения тероризират пловдивчани със силен шум в петък и събота

15460
18

Най-много сигнали за неспазване на установените норми за шум в Пловдив се подават в петък и събота, когато нощните заведения работят усилено. Това каза Владо Илиев, директор на Общински инспекторат в Пловдив. 
По думите му сигнали се получават както от граждани, живеещи в близост до заведенията, така и от самите клиенти, особено при наличие на спор под влиянието на алкохол. 
"Не може да се говори за райониране на жалбите, тъй като самото съществуване на нощно заведение генерира предпоставки за нарушения", каза още Илиев. 
За да се реализират проверки за неспазване на установените норми за шум, трябва да има подадени писмени сигнали на граждани, към телефон 112 или директно към Общински инспекторат. 
"Не разполагаме с ресурс да извършваме проверки без наличието на жалби, тъй като апаратурата е много чувствителна и под определени стойности на температурата или влажност на въздуха няма как да се проверява", коментира Илиев. 
Той обясни, че когато има подадено оплакване, служителите се отзовават и отиват при извършителя. Те го предупреждават, че има жалба, правят предписания за спазване на нормите за шум и го информират за предстоящата проверка.
"След това по определен график се осъществява проверка в петък или събота", каза още Илиев. 
По думите му глобите за физически и юридически лица достигат до 2000 лева. Гражданите на Пловдив подават и сигнали за шум от различни строителни обекти, сервизи, също и по отношение на съседски ремонти. 
Последната проверка се е състояла на строителен обект в пловдивския квартал "Южен". Служителите се отзовават на сигнали всяка седмица. 
"Честотата на проверките зависи както от метеорологичните условия, така и от методиката на работа, според която не може да се посетят повече от 2-3 заведения за една вечер", поясни Илиев.



Източник: радио "Фокус"
Виж коментарите (18)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).