Охраната на Комплекса за социални услуги "Кн. Мария Луиза" е засилена след снощния инцидент там. Още от снощи работят психолози с децата. Това съобщи заместник-кметът на Община Пловдив по социални дейности Анести Тимчев.
По данни на полицията снощи 33-годишен мъж прескача оградата и напада 17-годишна възпитаничка на центъра, от която има дете. По-късно нападателят се хвърля от висока жилищна сграда в Пловдив и загива. Веднага е повикана линейка и момичето е настанено в болница. Направени са му две операции в областта на гърдите и корема. Засега няма опасност за живота му, но се правят допълнителни изследвания.
Кметът Здравко Димитров е информиран още снощи за случая от Анести Тимчев и директорката на комплекса Дарина Кукева, която днес е в болницата при пострадалото момиче.
"Психолози вече работят с възпитаниците на Центъра за настаняване от семеен тип, още сутринта бяха набелязани мерки за засилване на охраната на комплекса заедно със заместник-кмета по сигурността Йордан Ставрев и с началника на Шесто РУП Николай Кирков. Имаме пълното им съдействие, за да не се създаде допълнително напрежение", коментира Анести Тимчев.








абц
на 30.06.2020 г.
Тези жени са там за да получат закрила и защита. Е получили са я. За какво е този център тогава. Няма проблем тя "наденицата"(надницата) си върви. Усвояват се едни пари.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!