Засаждат 50 дръвчета пред Стоматологичния факултет

2105

Залесителна акция в двора на Стоматологичния факултет ще се реализира утре от 16.30 часа по инициатива на народния представител от Коалиция за България Захари Георгиев. "Зелeното" мероприятие е част от националната кампания "Да засадим дърво", която за втора година депутатът и член на парламентарната комисия по околна среда и води осъществява на територията на Пловдив.

Предвижда се утре да бъдат засадени близо 50 дръвчета, половината от които ще попълнят прилежащото парково пространство в подножието на Младежки хълм. В акцията се включват студенти стоматолози, ректорът на Медицински университет доц. д-р Паскалев, деканът на Факултета по дентална медицина проф. д-р Владимиров и народният представител Атанаска Тенева. Специално за залесяването в Пловдив пристигат евродепутатите от групата на ПЕС Атанас Папаризов и Гуидо Сакони. Преди да засадят дръвче, двамата ще разгледат базата на факултета и ще се запознаят с академичното ръководството. По-късно представителят на Италия в ЕП и основен докладчик по темата за емисиите парникови газове ще разгледа Стария град.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Гуми пушат в Пловдив: Стартира уникално шоу
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Братът на пловдивски общински съветник ще строи жилища върху парк...
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).