Закриването на ОУ "Христо Смиреннски" пак влиза на общинска сесия
Закриването на ОУ "Христо Смирненски" ще се обсъжда на втора поредна сесия на Общинския съвет, след като преди десетина дни съветниците върнаха предложението за доработване. Мотивът за закриването е малкия брой ученици и невъзможността училището да бъде финансирано. Там учат деца от домовете "Рада Киркович" и "Олга Скобелева". Децата ще бъдат пренасочени към училищата "Гео Милев" и "Петър Берон". В сградата на "Христо Смирненски" ще бъде настанено Средното художествено училище "Цанко Лавренов".
Вечерната гимназия "Христо Смиреннски" също е предложена за закриване. Общинските съветници ще решават съдбата й на сесия в четвъртък. Официално там трябва да учат над 400 ученици задочно и вечерно, реално обаче ходят между 40 и 105, се разбира от справка, приложена към предложението за закриване на училището.