Второкласници омесиха питка за Въведение Богородично

1308

Вчера православната църква отбелязва празника Въведение Богородично. Учениците от II “б" клас на ОУ "Княз Александър Първи" представиха възстановка на празника, посветен на християнското семейство и на християнската младеж, видя Plovdiv24.bg в страницата на училището.

В църквата “Св.Св. Кирил и Методий" децата са били посрещнати от отец Захарий, който им е разказал за Дева Мария, която била доведена в храма едва на 3-годишна възраст.

В актовата зала на училището пък бабата на ученика Ангел Недялков и майката на Димитър Ралчев са показали на децата, как да месят питка и са успели да им разкажат повече за традициите и обичаите в християнското семейство!

"Семейството е връзката с нашето минало и мост към нашето бъдеще! То е най - доброто училище!", допълват ръководството на училището.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).