Втори пробив в топлопреносната мрежа на ЕВН

3703
13

След като в 04:00 ч. днес екипи на "ЕВН България Топлофикация" ЕАД успяха да отстранят аварията, която на 09.12.2010 г. прекъсна топлоподаването към квартал "Изгрев" в Пловдив, се наложи повторно ограничаване на топлоподаването поради втора авария по трасето.

Както и при първата авария, специалисти на "ЕВН България Топлофикация" ЕАД работят за възстановяване на захранването в максимално кратки срокове. Очаква се то да бъде възстановено в следобедните часове на неделя.

Причината и за двете аварии е конструктивен дефект при изграждане на трасето през 1984 г. и по-конкретно на покривните бетонни плочи. Липсата на добре уплътнена фуга между бетонните плочи дава възможност за пропускане на подпочвени води в ниските части на трасето, които от своя страна влияят на топлопровода.

Това е дефект, който се среща изключително рядко и досега не е бил регистриран по топлопровода, доставящ топла вода до квартал "Изгрев". С оглед гарантиране на доставките дружеството ще предприеме краткосрочни и дългосрочни мерки за подсигуряване стабилността на трасето.

Виж коментарите (13)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).