Внукът на Рашков ще лежи 2 г. и 4 м. при дядо си

6670
6

Внукът на Цар Киро - Ангел Рашков, който бе пипнат да дава 20 лева подкуп на пътни полицаи, ще лежи 2 години и 4 месеца в затворническото общежитие в Пловдив, където са дядо му Кирил и братовчедът му Кирчо Рашков-младши. Това реши на 2 ноември състав на апелативния съд в Пловдив с председател съдия Евдокия Кемалова.

Ангел бе признат за виновен на 4 юли 2012 г. от окръжния съд за дадени 20 лева подкуп на катаджия. На 14 март "принцът" бил спрян при рутинна проверка от автопатрул на асеновградско шосе, до бившето поделение на ГУСВ. Малкият Рашков карал джупа си БМВ Х6 без колан. Когато катаджиите му поискали книжката първо им заявил, че я забравил, а после признал, че му била отнета от КАТ в Стара Загора. През януари т. г. Ангел Рашков бил осъден на 1 година условно заради фалшивата книжка. Тогава било установено, че той е с начално образование и няма право да изкара свидетелство за управление.

Когато катаджиите започнали да пишат акт, внукът на Цар Киро отишъл до полицейската им кола, отворил дясната врата и пъхнал под стелката на предната седалка 20 лева с пожеланието да се почерпят, но полицаите отказали.

Окръжният съд в Пловдив осъди внука на 1 г. и 4 м. затвор, като постанови, че условната присъда от Стара Загора става ефективна и трябва да се изтърпи отделно. Адвокатите на "Принца" обаче обжалваха пред апелативния съд, като настояха или за оправдателна присъда, или за "пробация".



Източник: в. "Монитор"
Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: