Висше училище в Пловдив под безпрецедентен риск?

6694

Висшето училище по агробизнес и развитие на регионите – Пловдив (ВУАРР) е едно от най-старите частни учебни заведения за висше образование в страната. Със своята над 33-годишна история, повече от 40 000 завършили студенти и три работещи филиала в Пловдив, Велико Търново и Русе, ВУАРР е водеща регионална образователна институция с повече от 3000 обучаващи се студенти към днешна дата.

Днес ВУАРР е изправено пред ситуация, която представлява безпрецедентен риск за сигурността и бъдещето на институцията. Налице са множество опити от организирана група за намеса във функционирането на висшето училище, нарушаване на автономността му и присвояване на активите му.

Във връзка с това и с цел информиране на широката общественост относно всичко случващо се ръководството на ВУАРР организира пресконференция. Тя ще се проведе днес от 13:00 ч. в Пресклуба на БТА Пловдив. На нея ще бъдат изложени всички факти и обстоятелства, с цел да се даде пълна яснота около казуса и продължаващите опити за незаконното овладяване и кражба на ВУАРР.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Авария на захранващ водопровод остави без вода села край Пловдив
Мотористи организираха благотворително събитие в Пловдив
Резултати от второто класиране за прием в първи клас в Пловдив
Нагъл клиент опита да ощети голяма верига в Пловдив
Нов инцидент в центъра на Пловдив!
67-годишна криминално проявена обра две пенсионерки в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).