Викове "Оставка" белязаха старта на пробива при Водната палата

7915
6

В Пловдив бе даден старт на пробива при Водната палата, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Първата копка е по проект: "Подобряване и модернизация на градската среда в гр. Пловдив“, финансиран чрез финансови инструменти, създадени по линия на ОПРР 2014-2020 г.", обект "Пробив на водна палата – транспортен възел на две нива за връзка на бул. "Цар Борис III Обединител“ и бул. "Марица – юг“ - инженеринг“. Събитието ще се състои на 5.10.2022 г. от 11.00 часа на паркинга срещу РИОСВ".

Стойността на строително-монтажните дейности по проекта "Пробив на Водна палата – Транспортен възел на две нива за връзка на бул. "Цар Борис III Обединител“ и бул. "Марица юг“  възлиза на 9,2 млн. лв. Средствата са част от 30-милионния заем, който Община Пловдив взе от Фонда за устойчиви градове.

Според плановете на администрацията обектът трябва да е завършен до края на 2023 г.

Наскоро стана ясно, че на бъдещото кръстовище ще има само десни завои. Обръщането на посоката на движение ще става на най-близките кръстовища, тъй като технически не е възможно директно да се слезе от локалните платна на долното ниво.

По време на церемонията група граждани се обявиха срещу старта на проекта, скандирайки "Оставка".



Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Удар на магистрала "Тракия": Пловдивски криминалисти откриха над ...
Спецакция в Пловдив: Маскирани полицаи нахлуха на Възход
Активите на пловдивско общинско предприятие надхвърлиха 87,3 млн....
Темелков проговори, учителката му го затапи
Изграждат нов страхотен парк за отдих в "Северен"
Община Пловдив пусна интерактивна карта, показваща контейнерите з...


Виж още: