В "Тракия" залесиха нови дръвчета от инициативата "Засади дърво-създай живот"

3047

Екипът на Елекроразпределение Юг засади 30 дръвчета в район "Тракия". Те са от вида червенолистна декоративна слива и ще допълват растителността в пространството между улиците "Цар Симеон" и "Княз Борис I" до Центъра за растителна системна биология и биотехнология.

Залесителната акция се осъществи съвместно с ОП "Градини и паркове".

Тя е част от инициативата "Засади дърво – създай живот“, която се провежда по идея на кмета на "Тракия" Костадин Димитров. Годишно в района се засаждат около 1000 дръвчета със съвместните усилия на граждани, организации, компании и администрация.

При различни поводи – раждане на дете, рожден ден, дарителска акция и т.н., от кметството в "Тракия" предоставят възможност на гражданите и фирмите да засадят дръвчета. В границите на района има определени терени за озеленяване, а еколозите от администрацията оказват логистична подкрепа.

При желание за включване в инициативата, позвънете на телефонен номер 032/682323 или пишете на електронната поща на район "Тракия“ trakia@plovdiv.bg.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).