Успешно приключи акция на район "Северен" за премахване на опасни детски катерушки и стари, опасни за здравето на минаващите пешеходци маси за продажба на плодове и зеленчуци, съобщи кметът на района Ральо Ралев.
Вчерашната акция се състоя на ул."Петър Шилев", южно от №12, където се премахна детска пързалка, атрофирала във времето, създаваща предпоставки за неприятни инциденти. Районната администрация реагира незабавно по сигнал на живущите в района жители.
Премахнати бяха още три броя маси за продажба на зеленчуци - стари, ръждясали, грозящи, изоставени от собствениците им на ул."Бързия". Сигналът беше подаден от преминаващите и живущи в района граждани.
Премахнати бяха още пет броя маси, със същото предназначение от пазара на ул."Сакар планина", които бяха изгили, изпочупени и създаваха опасност за преминаващите и пазаруващите граждани.
"Разчистването на район "Северен" от опасни и загрозяващи съоръжения ще продължи, благодаря на будните жители, които ни подават своевременна информация за тях", коментира Ралев.
Ральо Ралев 





