Кметът на район "Северен" Ральо Ралев и екипът му откриха днес благотворителния коледен базар в сградата на кметството.

На базара бяха представени различни артикули, необходими за веселото посрещане на предстоящите празници - картички, кутии за бижута, венци и др.

Те са изработени от хората с умствена изостаналост, живеещи в ДХУИ "Св. Врач" Пловдив под ръководството на Елена Шопова - директор на дома.

Децата от ЦДГ "Захарно петле" зарадваха присъстващите с изпълнението на коледни песни и танци. Те подариха на Ралев ръчно изработена от самите тях картина, а той от своя страна им поднесе торбички с лакомства и им пожела да бъдат много здрави и щастливи.

Изработените от хората в дома артикули бяха бързо разпродадени, а ръководството на ДХУИ "Св. Врач" благодари за поредния благороден жест от страна на районната администрация.