В Пловдив решиха: Георги Георгиев повече няма да лежи в ареста

12048
4

Георги Георгиев, подсъдим за посегателството над Дебора Михайлова, излиза под домашен арест.

По-рано днес адвокатите му Петко Кънев и Валентин Димитров за пореден път направиха такова искане, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Районен съд Пловдив разгледа отново желанието им и този път промени мярката му за неотклонение на Георгиев.

Припомняме, че първоначално той беше задържан за 72 часа, но след обжалване беше пуснат на свобода под гаранция от съда. Случаят тогава определен като "лека телесна повреда“, а по-късно беше променена на "средна“.

На 30 юли 2023 Районният съд в Стара Загора реши Георгиев да остане за постоянно в ареста. Точно година по-късно Районен съд Пловдив го пусна под домашен арест.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: