В Пловдив доведоха един от най-големите измамници

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
16:32 / 18.10.2022
26769
В момента в Пловдив магистратите гледат мерките на двамата измамници с банковите кредити, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това става в Окръжен съд.

Миналата седмица задържаха семейство, измамило чрез кражба на самоличност три лица, за сумата от около 90000 лева.

Двамата живеят на семейни начала. Жената, на 22 години, има дете на 1 година, а мъжът е на 32 години. Пострадалите са също семейство от Хисаря и още едно лице от Стара Загора. 

Измамниците решават да теглят кредити от името на други лица. Използват свои близки приятели, които познават, като ги заблуждават, че ще правят колажи и трябва да ги снимат и искат и личните им карти. Впоследствие използват данните им, като кандидатстват в различни банкови институции. Така са успели да изтеглят общо 9 онлайн кредита за около 90000 лева.

Двамата са правели пощенски кутии на името на пострадалите с техните имена и с личните им данни кандидатстват на името на пострадалите, а след това са прехвърляли парите по сметките си. В рамките на няколко дни са извършени процесуални действия и лицата са задържани. В ареста миналата седмица бе оставен само мъжът, а жената е с мярка за неотклонение "домашен арест“.

Третата измамена е съученичка на обвиняемата от Стара Загора. Имала й е пълно доверие. Тя разбрала за измамата случайно, след като от банката й се обадили, че дължи кредит, защото имала и друга сметка в същата банка. Там имали истинският й телефон и по този начин тя разбрала, че на нейно име има изтеглени два кредита от по 5 000 лева. 

Разследването по случая продължава. За голямо съжаление парите, които са били усвоени от общо 9 банки, са били проиграни за онлайн залози, съобщиха още от прокуратурата. Продължават разпити на свидетели за евентуално установяване на още измами.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (0)

Още по темата (8):
18.10.2022 Оставиха в ареста Данчо, завлякъл приятели с кредити за 90 000 лв.
14.10.2022 Най-младият банков обирджия в България разкри колко всъщност сме уязвими
13.10.2022 Опарена с кредити от Данчо и Ралица: Викаше ме да пием кафе - тя играеше комар, аз гледах детето
12.10.2022 Не позволявайте да снимат личните ви карти!
12.10.2022 Жертвите на гаджетата с кредитите: Бяхме шокирани!
12.10.2022 Ето я двойката от Пловдив, която измами свои приятели с 90 бона
Още новини от Новини от Пловдив:
МВР Пловдив: Днес ще има затруднения в движението
Ученичка от Пловдив е в медикаментозна кома след употреба на вейп...
Сблъсък пред бензиностанция в Пловдив
Нов трус в община Пловдив, валят оставки!
Кметът на Пловдив е в българската делегация за конгреса на ЕНП въ...
БСП Пловдив: Общината не намери сили да премахне магазините и пав...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).