Голяма част от учителите обаче не подкрепиха колегите си днес, показа репортерско проучване на Дарик. 50 от общо 76 преподаватели в Националната търговска гимназия в Пловдив отказаха да се включат в едночасовата стачка и откриха официално учебната година. Езиковите гимназии също не се включиха заради липса на изрядни документи за участие в протеста.
Очаква се към безсрочната национална ефективна стачка от 24 септември, когато учениците няма да влизат в клас до постигане на споразумение с МОН за стопроцентно увеличение на заплатите, да се присъединят още учебни заведения.
Пред Дарик някои от учителите признаха, че съществува напрежение между стачкуващите и отказалите да подкрепят протеста заради страх от уволнение.
2985 първокласници прекрачиха за първи път прага на класните стаи в Пловдив. Общо 35 000 ученици ще се обучават през новата учебна година в града
Още по темата (129): | |