Ученическо състезание "Пътешествие в биологията" се проведе в Пловдив
За втора поредна година биологическият факултет на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" организира ученическо състезание "Пътешествие в биологията". Състезанието беше проведено на 23.03.2019 г. при висок интерес от близо 120 участници от цялата страна, като най-много бяха учениците от градовете Пловдив, Карлово, Монтана, Димитровград, Плевен, Сливен. То беше организирано както и миналата година в два етапа: 1 етап – решаване на тест и 2 етап – отборно решаване на практически задачи в различни области на биологията.
В първия кръг на състезанието мериха сили 66 ученици, а във втория - 17 отбора. Резултатите от първия кръг на състезанието ще могат да се използват за вход в Пловдивски университет, Биологически факултет, във всички бакалавърски специалности - Биология, Молекулярна биология, Медицинска биология, Екология и ООС, Приложна и индустриална екология, Фармацевтични биотехнологии, Биология и химия, Биология и английски език. Отборите от втория кръг бяха оценени и класирани от комисия от преподаватели. Всички участници получиха различни награди, предоставени от Биологически факултет, Студентски съвет на Пловдивския университет и с подкрепата на Регионален природонаучен музей-Пловдив, "Зелени Балкани“, Българско дружество за защита на птиците, издателство "Просвета“.