Тотев уверен, че Синдикалният дом ще отвори врати през септември

4897
5

Градският дом на културата отваря врати в началото на септември тази година, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това заяви с увереност кметът Иван Тотев, като поясни, че с 230-те хил.лв., които общината е платила наскоро на гръцката фирма-изпълнител "Актор", вече е налице реалната работа по довършването на обекта.
Вече има съгласувана с градската институция схема за шахматното разположение на седалките в концертната зала. За довършване остава художественото оформление на фоайето, както и външното такова осветление на сградата.Припомняме, че предишното управление на Пловдив също имаше намерение да пререже лентата на бившия Синдикален дом, и то точно на същата дата преди една година, но сагата с реконструкцията му сякаш няма край.

Договорът за ремонта на сградата е подписан в последния работен ден на бившия кмет Иван Чомаков. Откриването на дома беше многократно отлагано, а гръцката фирма-изпълнител буквално се подигра с града ни и общинската администрация. Договорът е сключен така, че за неизпълнение на сроковете и условията по него гърците дължат мизерна неустойка, която очевидно не ги плаши.

На 6 април 2011 г. след близо тричасови разговори между екскмета Славчо Атанасов и собственика на "Актор", датата за отварянето на ГДК беше удължена от 24 май за 6 септември. Кметът дори заяви, че за празника на Пловдив ремонтираният Синдикален дом ще бъде открит с вечерно представление на Операта.

Въпреки обещанието на техническия ръководител на фирмата Полихронис Хапсалис, че на 20 октомври 2011 г. ще бъдат готови за предаване на обекта и най-вероятно до края на месеца ще има подписан Акт 15, Градският дом на културата все още не е открит.

Цялото развитие на тази безконечна тема можете да проследите ТУК.

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...
В Пловдив заваля и катастрофите започнаха
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).